Staropramen

15. Slávnosti pivovaru Ostravar: výborná Ruby, jedinečná dubioza a koncert skupiny Kryštof priamo medzi divákmi


Ostrava, 30. augusta 2015 – V sobotu sa v Ostrave konali jubilejné pätnáste Slávnosti pivovaru Ostravar.  Kombinácia atraktívnej prehliadky pivovaru priamo v centre mesta spojená s kvalitnou hudbou a dobrým pivom tentokrát prilákala do Ostravaru takmer 7 tisíc návštevníkov. 

ostravar-slavnosti.jpg

Ľudia si tento rok pochvaľovali predovšetkým pohodovú atmosféru, rozšírenie počtu hudobných scén a dobré pivo. Slová chvály získal Ostravar tiež za to, že na „Ostrava žije stage“ dal šancu mladým miestnym kapelám. Najväčší záujem bol tentokrát o vystúpenie Davida Kollera a o energickú Dubiozu kolektív, ktorá na Slávnosti dorazila až z Bosny a Hercegoviny a svoje predstavenie prepojila so záverečným ohňostrojom. O rozruch sa opäť postaral i Richard Krajčo. Patrón Slávností najprv pri slávnostnom prípitku vypil k údivu všetkých prítomných polliter nového piva Ruby až do dna a neskôr neočakávane vystúpil na stačiarenskej rampe pivovaru priamo uprostred divákov. Tých bolo v areáli takmer 7 tisíc.  

Vedľa hudby bol pochopiteľne veľký záujem tiež o čapované pivo. „Ľudia na Slávnostiach tradične preferovali skôr viacstupňové pivá,“ prezradil vrchný sládok ostravského pivovaru Roman Richter. Vôbec najväčší záujem mali návštevníci o pripravenú novinku – z vrchu  kvasený ALE, ktorému dal Ostravar meno Ruby. „Pretože sme prvý ostravský ALE v histórii chuťovo prispôsobili tomu, čo majú Ostraváci radi, stretli sme sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Z toho mám radosť. Je to pre mňa i kolegov povzbudenie do ďalšej práce,“ povedal Roman Richter.

Okrem z vrchu kvaseného piva mohli ľudia absolvovať pivovarnícku školu (vďaka nadšeniu z Ruby mala miestami futbalovú atmosféru), alebo v priebehu exkurzií ochutnať pivo priamo z ležiackeho tanku. „Každý sládok vám povie, že najlepšie pivo je to, ktoré má v ležiackom tanku. Preto sme chceli tento rok ľuďom dať ochutnať čistý nefiltrovaný a nepasterizovaný Ostravar priamo v ležiackom sklade. Degustácia bola súčasťou exkurznej trasy.“

Zo strany Ostravaru bola exkurzia s degustáciou dobrý ťah a väčšina miest na exkurzie boli zaplnené doslova pár minút po zahájení Slávností. Degustovať pivo priamo z ležiackého tanku sa totiž ľuďom nepošťastí každý deň. Táto ochutnávka je odpradávna výsadou vrchných sládkov.

Súvisiace články


limit_edice_anot.jpg

Limitovaná edícia svetlého piva Staropramen

Limitovanú jesennú edíciu svetlého piva predstavuje aj Staropramen. Pivovar sídliaci v pražskom Smíchove má bohatú históriu, ktorá siaha až do roku 1869, kedy pivovar založili smíchovskí podnikatelia.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.