VYBER SI PIVO

ostravar-slider.png
branik-slider.png
velvet-slider.png
carling-slider_1.png
hoe-slider.png
leffe-slider.png
corona-slider_1.png
stella-slider.png
stella-detail.png

Stella Artois

Stella Artois je elegantný, kultivovaný ležiak varený z najlepších surovín a s obsahom alkoholu 5 %. Jeho charakteristická chuť a príjemná horkosť ho odlišujú od ostatných ležiakov na svetovom trhu. Pivo pre naozajstných znalcov - to je Stella Artois.
História značky Stella Artois sa datuje už od roku 1366. Kroniky z tohto roku uvádzajú, že v meste Leuven rozkvital nielen obchod, ale aj samotné pivovarníctvo. Dane mestu Leuven boli platené aj pivovarom "Den Hoorn". K prosperite prispela tiež univerzita v Leuvene, ktorá bola založená v roku 1425 a jej študenti rýchle získali povesť milovníkov piva. Dňa 15. júna 1717 bol pivovar "Den Hoorn" predaný Sebastianovi Artois. Neskôr sa jeho nástupcom stal jeho syn Adriaan a vnuk Leonard. Od tohto momentu je meno Artois spájané s mestom Leuven a jeho pivovarom. Stella získala svoje meno v roku 1926, kedy bolo pivo uvarené na počesť tradičných Vianoc obzvlášť iskrivé, a preto bolo pokrstené ako Stella, čo je latinský výraz pre hviezdu. Stella sa čoskoro stala veľmi populárnou, a to nielen na Vianoce, ale po celý rok.
Stella Artois je ponúkaná najmä vo vybraných podnikoch, ktoré svojím vzhľadom zodpovedajú výnimočnému charakteru značky.

www.stellaartois.sk

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace.